Ogłoszenia – 9. 05. 2021r.

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii VI Niedzieli Wielkanocnej.
 2. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość przyjęcia I Komunii św. Dzieci otaczamy naszą modlitwą prosząc, by przez całe swoje życie trwały w przyjaźni z Panem Jezusem, którego dziś po raz pierwszy przyjmują do swoich serc. Do piątku w ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci gromadzą się na Mszy św.
  o godz. 18.00.
 4. Dziś o godz. 16.00 w Naszej Bazylice Katedralnej odbędzie się koncert galowy CISZA DOOKOŁA z okazji 120 rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wystąpią Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 5. Rozpoczęła się w Diecezji Toruńskiej zapowiadana peregrynacja obrazu św. Rodziny. W naszej parafii obraz gościć będziemy z 18 na 19 maja. Obraz powitamy 18 maja o godz. 18.45. O godz. 19.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Księdze  Biskupa Wiesława Śmigla. W czasie tej Mszy św. małżonkowie naszej parafii odnowią swoje przyrzeczenia. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Szczegółowy program będzie przekazany na kartkach za tydzień, na stronie internetowej parafii i gablocie. Już dziś zachęcamy wszystkich do wspólnotowej i osobistej adoracji podczas dwudniowej peregrynacji.
 6. Za tydzień, w kiosku przy wyjściu z Katedry będzie można nabyć obrazki św. Rodziny. Małe obrazki kosztują 2 zł, średnie 6 zł, a średnie w ramce 20 zł. Obrazki zostaną poświęcone przez ks. Biskupa na zakończenie Mszy św. 
 7. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w czwartek wspomnienie NMP z Fatimy,
  • w piątek święto św. Macieja Apostoła,
 8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. W środę zapraszamy także Dzieci I Komunijne. Pragniemy dzieci i rodziców zawierzyć Matce Najświętszej.
 9. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa na nabożeństwo, w sposób szczególny zapraszamy wszystkich mężczyzn.
 10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. Dziś swoją diakońską posługę w naszej parafii kończy diakon Mateusz Archita, który 29 maja przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy za piękną posługę życząc obfitości Bożych łask i pięknego kapłaństwa. Naszą wdzięczność będziemy wyrażać Księdzu Mateuszowi podczas Mszy św. z błogosławieństwem prymicyjnym, którą odprawi w Katedrze w poniedziałek, 31 maja o godz. 18.00.
 12. Pożegnaliśmy w minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Janinę Konkolewską, l. 96 Wypraszajmy dla nich radość nieba. Wieczny odpoczynek…
 13. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!