Ogłoszenia – 3.01. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. W II Niedzielę po Bożym Narodzeniu witamy w toruńskiej Katedrze naszych Parafian, Gości i Przyjaciół.
 2. Dziś swoją kolejną rocznicę urodzin obchodzi Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. W środę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Wszyscy wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. sprawować będziemy według porządku niedzielnego. Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych mieszkań.
 4. Ten dzień to także Misyjny Dzień Dzieci. W modlitwie będziemy pamiętać o misjach i misjonarzach. Kolektę przeznaczymy także na cele misyjne, szczególnie na utrzymanie Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.  
 5. W I czwartek miesiąca tradycyjnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do służby w Kościele
  od godz. 17.00 do 18.00. 
 6.  Informujemy, że w tym roku wizyty duszpasterskie, zwane kolędą z racji pandemii odbędą się w formie osobistych zaproszeń. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby przyjąć kapłana z błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, w biurze parafialnym, telefonicznie pod numerem 603-130-626 bądź drogą e-mailową  na stronie parafia@katedrajanow.pl Wizyty te będą trwały od stycznia do maja po uprzednim uzgodnieniu odwiedzin z duszpasterzami. Prosimy także, aby poinformować sąsiadów albo wspólnie zaplanować kolędę.
 7. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. prof. Jana Tajchmana, l. 91. Prośmy dla niego o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…
 9. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!