Ogłoszenia – 2.05. 2021 r. V Niedziela Wielkanocy

Posted by: KsSzymon
 1. W V Niedzielę Wielkanocną witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Dziś, w Dzień Polonii i Dzień Flagi, prośmy w naszych modlitwach o duchowy, moralny i materialny ład w naszej Ojczyźnie.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski,
  • we wtorek wspomnienie św. Floriana, 
  • W czwartek świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego,
  • W sobotę uroczystość św. Stanisława BPA i MĘCZ., głównego Patrona Polski,
 4. W poniedziałkową uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zachęcamy do udziału w Eucharystii. Msze św. w Bazylice Katedralnej sprawować będziemy o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.00 i 18.00. O godz. 12.00 Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 5. Wtorkowe wspomnienie św. Floriana to patronalny dzień strażaków. Z tej racji o godz. 12.00 w naszej Katedrze ks. Biskup Wiesław Śmigiel będzie odprawiał Msze św. w intencji Strażaków oraz ich rodzin.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne maja:
  • w pierwszy czwartek i piątek miesiąca adoracja o godz. 17.00,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30,
 8. Za tydzień, w niedzielę 9 maja o godzinie 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Z racji obowiązujących obostrzeń sanitarnych Msza św. będzie zarezerwowana tylko dla dzieci i najbliższej rodziny.
 9. Katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 16.30 w Kościele. 
 10.  W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Naszej Bazylice Katedralnej odbędzie się koncert galowy CISZA DOOKOŁA z okazji 120 rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 11.  Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 18.00.
 12. W przyszłą niedzielę swoją diakońską posługę w naszej parafii kończy diakon Mateusz Archita, który 29 maja przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy za piękną posługę życząc obfitości Bożych łask i pięknego kapłaństwa. Naszą wdzięczność będziemy wyrażać Księdzu Mateuszowi podczas Mszy św. z błogosławieństwem prymicyjnym, którą odprawi w Katedrze w poniedziałek, 31 maja o godz. 18.00.
 13. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 14. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!