Ogłoszenia – 18.04. 2021r.

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Dziś, w 3 niedzielą Wielkanocną w Kościele rozpoczyna się 13 Tydzień Biblijny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. W naszej ojczyźnie będziemy przeżywać już Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia wg św. Marka. Niech nasze domy staną się w tym tygodniu Namiotami Spotkania z Jezusem, Żywym Słowem Bożym. Zachęcamy do rodzinnego czytania Biblii.
 3. W środę 21 kwietnia Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel będzie obchodził swoją 9-tą rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 5. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzić będzie Ks. Prałat Marek Rumiński. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Proboszczu!
 6. W sobotę o godz. 17.45 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.30 będzie sprawowana po łacinie.
 8. Już dziś informujemy, że w niedzielę 9 maja o godzinie 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Z racji obowiązujących obostrzeń sanitarnych Msza św. będzie zarezerwowana tylko dla dzieci i najbliższej rodziny. Osoby, które uczęszczają na tę Mszę św. prosimy, aby zaplanowały sobie inne godziny Mszy św.
 9. Katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz. 16.30 w Kościele.  Natomiast w sobotę o godz. 10.30 nauka śpiewu.
 10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!