Ogłoszenia 15.11. 2020 r.

Posted by: KsSzymon
 1. W XXXIII niedzielę zwykłą witamy w naszej Katedrze wszystkich Gości, Przyjaciół i Parafian i dziękujemy za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.  
 2. W imieniu moderatorów i kleryków naszego seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na kolektę.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej racji Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Natomiast Mszy św. o godz. 9.00 z obrzędem ad missio kleryków piątego roku naszego seminarium przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Józef Szamocki. W tym dniu po każdej Mszy św. odmówimy przed Najśw. Sakramentem litanię do Serca Jezusowego
  i akt poświęcenia ludzkości Chrystusowi; za spełnienie tej praktyki można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (wykluczenie przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie modlitwy w intencji Ojca Św.).
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,
  • w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny,
  • w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
  • w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP,
 5. W piątek o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6.   W zakrystii i w Biurze Parafialnym przyjmujemy jeszcze tzw. wypominki roczne, czytane zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.50 przed Mszą św. wieczorną, którą przez kolejnych 12 miesięcy sprawować będziemy w intencji tych zmarłych. Nową listę przygotujemy na ostatnią sobotę listopada. Wypominki roczne proszę przekazywać  kapłanom lub i diakonowi.
 7.   Informujemy, że od pierwszej niedzieli adwentu, tj. 29 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 8. Tygodnik „Niedziela” można nabyć w zakrystii. Zachęcamy
  do lektury!
 9.   Od przyszłej niedzieli w kiosku przy wyjściu z Katedry będzie można nabywać wigilijne świece Caritas. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na utrzymanie dzieł prowadzonych przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Świeca duża kosztuje 15 zł, natomiast mała 7 zł.
 10.    W naszej świątyni pożegnaliśmy śp. Grażynę Dworznikowską, l. 63, oraz śp. Danutę Andrzejewską , l. 101.  Prośmy dla nich o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…
 11. Przekazujemy obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy pięknego świętowania
  i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!