I niedziela Adwentu – 29.11. 2020 r.

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości w Bazylice Katedralnej i dziękujemy za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. W czasie adwentu w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, tylko Msza św. roratnia o godz. 6.45 na którą zapraszamy zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci z lampionami. Od dziś do marca nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 7.30.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła. To dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach,
  • w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
  • w piątek wspomnienie św. Barbary,
 4. Z racji dni eucharystycznych grudnia zapraszamy do adorowania Najśw. Sakramentu w pierwszy czwartek (z modlitwą o powołania do służby Bożej prowadzoną przez kleryków naszego seminarium) i w pierwszy piątek od godz. 17.00. W czasie adoracji będzie też okazja do spowiedzi św.
 5. W  pierwszą sobotę grudnia o godz. 6.45 odprawimy Mszę św. w intencji naszych ofiarodawców i ich rodzin. Natomiast  o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes. Podziękowania i prośby do Matki Bożej składać można do stągwi stojącej przed figurą. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa.
 6. Z racji pandemii nie będzie za tydzień odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pszczelarzy oraz ich rodzin.
 8. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 9.    Dziś można nabyć w naszym kościele poświęcony opłatek za dobrowolną ofiarę. Opłatki wyłożone są na stoliku przed ambonką. Wyłożone są także zdrapki adwentowe z postanowieniami na każdy dzień. Natomiast w kiosku przy wyjściu z Katedry będzie można nabywać wigilijne świece Caritas. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są tradycyjnie na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża kosztuje 15 zł, natomiast mała 7 zł.
 10. W naszej świątyni pożegnaliśmy śp. Feliksa Voss, l. 92 oraz Mionetę Kuźbicką l. 97.  Prośmy dla nich o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…
 11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!