4 niedziela Adwentu – ogłoszenia 20. 12. 2020 r.

Posted by: KsSzymon
 1. W czwartą niedzielę Adwentu witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości w Bazylice Katedralnej.
 2. Do czwartku włącznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiamy o godz. 6.45.
 3. Czwartek to dzień wigilii świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że tego dnia zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Nieczynne będzie także Biuro Parafialne. 24 grudnia to także dzień urodzin Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczorna wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Niech będzie to uroczystość religijna przeżywana w duchu pięknej, polskiej tradycji. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas, którą nabyć można w kiosku. Opłatki natomiast wyłożone są na stoliku przed ambonką. O godz. 22.00, z myślą o rodzinach z dziećmi i osobach starszych, sprawować będziemy Mszę św. wigilijną. Przed północą zabrzmi dzwon Tuba Dei oraz nastąpi liturgiczne pożegnanie Adwentu. O północy na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia zostanie odprawiona Pasterka, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 5. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia, a w sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W obydwa dni świąteczne Msze św. odprawiać będziemy w porządku niedzielnym.
 6. Kolekta z drugiego dnia świąt w całej diecezji przeznaczona jest na fundusz biskupi (tzw. catedraticum), czyli na godne sprawowanie kultu Bożego w katedrze.
 7. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • W sobotę święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika
  • w przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji podczas wszystkich Mszy św. nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 8. Z racji przypadających świąt, nie w sobotę  jak było w tradycji, ale we wtorek 28 grudnia o godzinie 17.45 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a następnie odprawimy Mszę św. w ich intencji.
 9. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. Informujemy, że w tym roku wizyty duszpasterskie, zwane kolędą z racji pandemii odbędą się w formie osobistych zaproszeń. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby przyjąć kapłana z błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie się w zakrystii,
  w biurze parafialnym, telefonicznie pod numerem 603-130-626 bądź drogą e-mailową  na stronie parafia@katedrajanow.pl Wizyty te będą trwały od stycznia do maja po uprzednim uzgodnieniu odwiedzin z duszpasterzami. Prosimy także, aby poinformować sąsiadów albo wspólnie zaplanować kolędę.
 12. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę nieba śp. Janusz Zabielski, l. 64. Prośmy dla niego o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!