Uroczystość Wszystkich Świętych – 1. 11. 2020 r.

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy i serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. Dziś przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto tych, którzy należą do Chrystusa i przebywają już z Nim w Domu Ojca. Tego dnia Msze św. w Katedrze odprawimy w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 3. Przez cały miesiąc listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza (choćby w sposób duchowy) można uzyskać odpusty zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 4. Jutro  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu wspominamy tych, którzy należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze św. tego dnia odprawimy o godz. 8.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne listopada:
  • w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację i modlitwy w intencji powołań od godz. 17.00.  
  • okazja do spowiedzi św. w pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17.30.
  • w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców i ich rodzin,
  • o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową wokół Katedry. Podziękowania
   i prośby do Matki Bożej składać można do stągwi stojącej w grocie Matki Bożej w południowej kruchcie kościoła. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa.
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym miesiącu zostają odwołane.
 6. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania w ich intencji Mszy św. oraz modlitwy wypominkowej. Intencje i wypominki można składać dziś w zakrystii, a w ciągu tygodnia w godzinach pracy Biura Parafialnego. Formularze do wypominek jednorazowych i rocznych wyłożone są na skrzyni przy wyjściu z Katedry.
 7. Wypominki jednorazowe odczytywać będziemy od 4 do 8 listopada pod koniec każdej Mszy św., natomiast wypominki roczne czytamy zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.50 przed Mszą św. wieczorną, którą przez kolejnych 12 miesięcy sprawować będziemy
  w intencji tych zmarłych. Nową listę przygotujemy na ostatnią sobotę listopada.
 8. Tygodnik „Niedziela” można nabyć w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!