Ś. p. Ks. Tomasz Drzymalski (1976-2016)

Posted by: KsSzymon

 

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Bazyliki Katedralnej!

W środę około południa dotarła do nas wiadomość o nagłej śmierci Ks. Tomasza Drzymalskiego. Dzielimy się nią z Wami zapraszając do wspólnej modlitwy o miłosierdzie Boże dla niego, a dla wszystkich, których dotknęła jego śmierć o otwarcie serc na Boże pocieszenie.

Ks. Tomasz urodził się w 1976 roku w Grudziądzu. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego w czerwcu 2001 roku. Po święceniach przez sześć lat posługiwał jako wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Toruniu, następnie przez dwa lata był wikariuszem parafii św. Katarzyny w Brodnicy. Po trzyletnich studiach we Włoszech został mianowany sekretarzem Ks. Biskupa Józefa Szamockiego. Funkcję tę sprawował przez trzy lata. W sierpniu 2015 roku został mianowany wikariuszem parafii katedralnej śś. Janów w Toruniu. Od sierpnia tego roku był rezydentem naszej parafii. Od zeszłej soboty został posłany do parafii w Chełmży. Zmarł 13 grudnia.

Uroczystość pogrzebowe Ks. Tomasza odbędą się w piątek, 16 grudnia, w parafii św. Józefa Oblubieńca w Grudziądzu – Mniszku, miejscu skąd pochodził zmarły. Przewodniczył im będzie Ks. Biskup Józef Szamocki.

W najbliższy poniedziałek, 19 grudnia, o godz. 18.00 w toruńskiej Katedrze zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar życia i kapłańskiej posługi z prośbą o łaskę Bożego Miłosierdzia dla zmarłego Ks. Tomasza Drzymalskiego.

Do wspólnej modlitwy zapraszają Proboszczowie i Duszpasterze Parafii Miłosierdzia Bożego i Parafii Katedralnej śś. Janów, w których posługiwał Ks. Tomasz.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

A światłość wiekuista niechaj mu świeci!