Ogłoszenia V Niedziela WP – 21.03. 2021 r

Posted by: KsSzymon
 1. W V Niedzielę Wielkiego Postu witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciółi Parafian.
 2. Z dniem 19 marca rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Każdego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie krótkie rozważanie oraz modlitwy w tej intencji. Dodatkowo na czas trwania Roku św. Józefowa w każdy czwartek po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 modlić się będziemy do św. Józefa.
 3. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii święty czas Rekolekcji Wielkopostnych z Ks. Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim. Nauki rekolekcyjne głosi dk. prof. Waldemar Rozynkowski, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Program rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z Kościoła, a także umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i diecezji.
 4. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w naszej Katedrze mogą przebywać 104 osoby. Prosimy o dokonywanie dezynfekcji rąk oraz zachowanie bezpiecznej odległości.
 5. W środę 24 marca przypada 9 rocznica prekonizacji Biskupa Toruńskiego Wiesława. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30. Ze względu na obostrzenia sanitarne odwołujemy Drogę Krzyżową dla dzieci w piwnicy pod św. Janami. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Drogę Krzyżową dla wszystkich parafian. 
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00,
 7. W czwartek 25 marca, wraz z uroczystością Zwiastowania Pańskiego, świętować będziemy także 29-tą rocznicę powstania naszej diecezji. Msza św. z okazji tych obchodów zostanie odprawiona w naszej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla o godz. 18.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 8. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę przeznaczone na potrzeby toruńskiego seminarium.
 10. W przyszłą sobotę o godz. 16.00 Ksiądz Biskup Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania dorosłym kandydatom z naszej diecezji. Kandydaci powinni przybyć do Katedry z odpowiednimi dokumentami ze swoich parafii i po odbyciu spowiedzi św. w sobotę o godz. 15.30.
 11. Przyszła niedziela to już ostatnia niedziela w Wielkim Poście, tzw. Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Pamiętajmy, że od przeszłej niedzieli następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Śpimy godzinę krócej.   
 12. W sobotę o godz. 17.45 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Msza św. wieczorna sprawowana będzie w ich intencji.
 13. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym
  się tygodniu. Szczęść Boże!