Ogłoszenia parafialne 28.01.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W IV niedzielę zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół. Dziękujemy Wam za wspólne przeżycie Eucharystii.
 2. Dziś comiesięczna zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek od godz. 16.00 do 17.00  w Piwnicy pod Świętymi Janami. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
 4. w środę wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera;
 5. w piątek święto Ofiarowania Pańskiego nazywane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy świętej o godz. 8.00 i 18.00 będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Prosimy zatem o przyniesienie ze sobą gromnic. 2 lutego Kościół obchodzi także Dzień Życia Konsekrowanego. Diecezjalne obchody pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Tego dnia kolekta przeznaczona dla klasztoru Sióstr Karmelitanek w Łasinie.
 6. W sobotę wspomnienie dow. Św. Błażeja, bpa i męcz. czczonego jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie Mszy świętej o godz. 8.00 udzielimy specjalnego „błażejowego” błogosławieństwa.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  1. w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania do służby Bożej prowadzona przez kleryków naszego seminarium;
  1. w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  1. w czwartek i piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  1. w sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną;
  1. w sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes. Podziękowania i prośby można wrzucać do stągwi przy grocie Matki Bożej. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa.
 8. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej pobłogosławimy świece.
 9. W przyszłą niedzielę  po Mszy świętej o godz. 18.00  w Piwnicy pod Świętymi Janami spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 10. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem lub w zakrystii.
 11. Przekazujemy wszystkim świętującym w najbliższym czasie  urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia. Szczególnie w tym tygodniu otaczamy modlitwą wszystkie osoby życia konsekrowanego, szczególnie nasze Siostry Elżbietanki. Wszystkim życzymy obfitości łask i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!