Ogłoszenia parafialne 26.11.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata, czyli w ostatnią  niedzielę roku liturgicznego serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian. Bóg zapłać za dar wspólnie przeżytej Eucharystii.
 2. Dziś patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
  i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 3. Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za spełnienie tej praktyki można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Dziś przy wyjściu z Katedry zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek  we wtorek od godz. 16.00 do 17.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami. Część ofiar ze zbiórki przeznaczona zostanie na sfinansowanie szkoleń zawodowych dla kobiet na Filipinach w ramach projektu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, do którego przystąpiła nasza diecezja. Zbiórkę ofiar na te cele serdecznie polecamy Waszej ofiarności i składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 6. w czwartek święto Św. Andrzeja Apostoła, to dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 7. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 8. spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 14.30;
 9. pozostałe spotkania grup według ustalonego porządku.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 11. w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz okazja do spowiedzi św. w czasie adoracji; a o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego;
 12. w sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; a na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes, podziękowania i prośby do Matki Bożej można wrzucać do skrzyni przy figurze.
 13. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli, czyli I Niedzieli Adwentu, aż do Wielkiego Postu, nie będziemy odprawiać w Katedrze niedzielnej Mszy  świętej o godz. 7.30.
 14. Za tydzień w I niedzielę Adwentu jak co roku pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można zabrać do domu. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 15. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiać będziemy
  w dni powszednie od 4 grudnia o godz. 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałki, środy
  i piątki o godz. 18.00. Są jeszcze wolne intencje na Mszach św. roratnich o godz. 6.45, zachęcamy do zamawiania intencji w niedziele w zakrystii lub w tygodniu w biurze.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 17. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!