Ogłoszenia parafialne 26.05.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W uroczystość Trójcy Świętej witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Dziś zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek od godz. 16.00 do 17.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Ks. Prałat Marek Rumiński serdecznie zaprasza na dziękczynienie Panu Bogu za 40 lat posługi kapłańskiej. Msza święta dziękczynna sprawowana będzie dziś o godz. 18.00 oraz w poniedziałek o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla z udziałem księży kolegów kursowych z rocznika święceń. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Proboszczu.
 4. Dziś po zakończeniu Mszy świętej o godz. 18.00 koncert w wykonaniu Michała Botora, a w sobotę o godz. 19.00 koncert Adama Sadowskiego. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Więcej szczegółów na plakacie.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
 6. w środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.;
 7. w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jest to uroczystość nakazana, mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej, tego dnia Msze święte w Katedrze o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 18.00, nie będzie Mszy świętej o godz. 11.00. Mszy Świętej o godz. 9.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
  Po niej wyruszy procesja, która przejdzie ulicami Kopernika i Piekary do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, później Rynkiem Staromiejskim do kościoła o. Jezuitów, Szeroką i Królowej Jadwigi udamy się do kościoła św. Jakuba. Zakończenie procesji w Kościele Garnizonowym. W Mszy św. o godz. 9.00 i procesji dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w szatkach. Mieszkańców ulic przy których będzie przechodzić procesja z Najświętszym Sakramentem prosimy o udekorowanie domów lub okien.
 8. w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
 9. w sobotę wspomnienie Św. Justyna męcz.
 10. Nabożeństwa majowe odprawiamy do piątku o godz. 17.30, a w sobotę zapraszamy na godz. 17.15 na comiesięczne nabożeństwo lourdzkie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Podziękowania i prośby do Matki Bożej można wrzucać do skrzyni przy grocie.
 11. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej. Prosimy także o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, które zostaną wykorzystane podczas procesji ulicami Starówki w dniu uroczystości, a także podczas oktawy w naszej świątyni.
 12. W związku z uroczystością Bożego Ciała w czwartek nie odbędzie się spotkanie Seniorów.
 13. Wczoraj dk. Dawid Szczodrowski przyjął święcenia prezbiteratu. Ksiądz Neoprezbiter swoją Mszę Świętą Sekundycyjną odprawi w naszej Katedrze w niedzielę 2 czerwca o godz. 11:00. Kolekta z tej Mszy świętej będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę diakońską.
 14. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można w zakrystii.
 15. W poniedziałek ksiądz Biskup Józef Szamocki obchodzi 24. rocznicę sakry, a w środę Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel obchodzi 30. rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Teresę Zielińską, l. 86. Polecajmy zmarłą miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie
 17. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując
  im najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.