Ogłoszenia parafialne 21.01.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W III niedzielę zwykłą przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Prosimy dziś szczególnie o łaskę uważnego słuchania i medytowania słowa Bożego, aby ono oświecało nasze sumienia i kierowało naszym codziennym życiem: osobistym, rodzinnym. Witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół. Dziękujemy Wam za dar wspólnej modlitwy.
 2. Dziś o godz. 16.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędzie się spotkanie autorskie z s. Barbarą Rybus – elżbietanką, autorką książki „Dom św. Mikołaja na Syberii,
  w którym zamieszkała Boża Miłość
  ”. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki z dedykacją autorki.
 3. Dziś  po Mszy świętej o godz. 18.00  w Piwnicy pod Świętymi Janami spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
 5. w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła;
 6. w czwartek święto Nawrócenia Św. Pawła, Ap.;
 7. w piątek wspomnienie Śśw. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 8. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania do Piwnicy pod Świętymi Janami:
 9. grupy i wspólnoty według ustalonych terminów;
 10. w sobotę po porannej Mszy Świętej spotkanie członków Żywego Różańca.
 11. W sobotę na Mszy świętej o godz. 8.00 modlić się będziemy za wszystkich ofiarodawców Bazyliki Katedralnej oraz za ich rodziny, natomiast o godz. 17.45 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Msza święta wieczorna sprawowana będzie w ich intencji.
 12. Za tydzień comiesięczna zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek 30 stycznia od godz. 16.00 do 17.00  w Piwnicy pod Świętymi Janami.
 13. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w Piwnicy pod Świętymi Janami. 
 14. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca, wyjątkowo Msza święta o godz. 12.30 sprawowana będzie w języku polski a nie w języku łacińskim.  Mszy świętej będzie przewodniczyć ks. bp Sławomir Oder – Biskup Gliwicki.
 15. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem lub w zakrystii.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Urbankiewicza, l. 60. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu … 
 17. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia. Szczególną modlitwą i serdeczną pamięcią otaczamy wszystkie babcie i dziadków. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!