Ogłoszenia parafialne 17.10.2021

Posted by: KsSzymon

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

BAZYLIKI KATEDRALNEJ

17 października 2021

 1. W XXIX Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie eucharystii.
 2. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci z katechezą eucharystyczną od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
  Dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17:30
 3. W piątek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą z relikwiami naszego świętego rodaka. Po Mszy udamy się pod ołtarz Jana Pawła II, by prosić o potrzebne łaski dla naszego kraju i rodzin. Mieszkańców naszego województwa nie obowiązuje post piątkowy.
 4. W najbliższą sobotę w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu odbędzie się sympozjum Józefologiczne poświęcone duchowości św. Józefa. Rozpocznie się ono o 8:30 Mszą Świętą, której przewodniczyć będzie bp Józef Szamocki. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 5. Dziś (niedziela) o 19:30 w piwnicy pod śś. Janami spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Kolejne spotkanie za tydzień w kościele.
 6. W sobotę o godz. 9:00 w piwnicy pod śś. Janami próba scholii.
 7. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek święto św. Łukasza, ewangelisty
  1. w środę wspomnienie św. Jana Kantego
  1. w piątek uroczystość św. Jana Pawła II
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. W zakrystii i biurze parafialnym można składać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Formularze wyłożone są przy wyjściu z Katedry.
 9. Zapraszamy na lekcje gry na gitarze! Wiele osób nosi w sobie pragnienie grania na instrumencie, jednak ta sztuka potrzebuje przewodnika. Zaczynamy od zupełnych podstaw. Pierwsze spotkanie we wtorek po Mszy Świętej na plebanii. Nigdy nie jest za późno, by rozpocząć naukę!
 10. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.