Ogłoszenia parafialne 17.09.2023

Posted by: KsSzymon
 1. Świętując XXIV Niedzielę Zwykłą serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian, dziękując za dar wspólnie przeżytej Eucharystii.
 2. W imieniu wspólnoty toruńskiego Wyższego Seminarium Duchownego składamy Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na kolektę.
 3. Wczoraj rozpoczęła się w naszej parafii tzw. „Wieczysta Adoracja”. Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kontynuacja adoracji do Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do tego, aby znaleźć czas w ciągu dnia na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, tak żeby Pan Jezus nie pozostawał sam w świątyni.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek święto Św. Stanisława Kostki, zak., Patrona Polski; w środę wspomnienie Śśw. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prb., Pawła Chong Hasang i Tow., w czwartek święto Św. Mateusza, Ap.
  i Ewang., w sobotę wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny.
 5. We wtorek o godz. 18:00 w Katedrze sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla z okazji XXIV Zjazdu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, niech będzie ona wyrazem naszej wspólnej troski o dobro i piękno muzyki sakralnej.
 6. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 7. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek o godz. 17:00;
 8. próby chóru we wtorek i czwartek o godz. 19:00;
 9. w sobotę po Mszy świętej porannej spotkanie członków Żywego Różańca
 10. próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 9:00, serdecznie zapraszamy nowych członków: dzieci, młodzież i dorosłych;
 11. zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11:00, zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na parafialne dzieło miłosierdzia i pomoc potrzebującym. Zachęcamy do ofiarności. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 26 września od godz. 16.00 do 17.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami.
 13. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca, Msza święta o godz. 12.30 odprawiona zostanie w języku łacińskim.
 14. Po Mszy świętej w zakrystii i w tygodniu w biurze parafialnym można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej oraz młodzież klas pierwszych szkół średnich na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00, a dla młodzieży i rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00. Spotkania te będą miały miejsce w Piwnicy pod Świętymi Janami. 
 15. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, można je składać dziś po Mszach świętych w zakrystii a w tygodniu w godzinach urzędowania biura parafialnego.  
 16. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 17. Wszystkim świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!