Ogłoszenia parafialne 12.05.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość przyjęcia I Komunii św. Dzieci otaczamy naszą modlitwą prosząc, by przez całe swoje życie trwały
  w przyjaźni z Panem Jezusem, którego dziś po raz pierwszy przyjmują do swoich serc. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo majowe dla dzieci i ich rodzin. Do piątku
  w ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci gromadzą się na Mszy św.
  o godz. 18.00. Zapraszamy je także na nabożeństwa majowe.
 3. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza rocznica dla dzieci, które w 2023 roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Spotkanie dla dzieci i okazja do spowiedzi św. w sobotę o godz. 10.00.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
 5. we wtorek święto Św. Macieja Apostoła;
 6. w czwartek święto Św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski
 7. w przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W środę w 15. dzień miesiąca o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę świętą za Ojczyznę za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi i św. Andrzeja Boboli. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny i narodu polskiego.
 10. Zapraszamy cała wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce wszelkiego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na terenie naszego kościoła przy bramie ulic Kopernika i Łaziennej. Sprzęt prosimy przynosić w środę od godz. 7.00 do 15.30. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych przeznaczonych na wsparcie misyjnych projektów Kościoła.
 11. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.00 w intencji Towarzystwa Przyjaciół Wilna.
 12. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu. Odbędzie się on pod hasłem: Wierni dziedzictwu Jana Pawła II – zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny. Marsz odbędzie się za tydzień w niedzielę 19 maja, rozpoczynamy Mszą świętą w Katedrze o godzinie 12.30. W czasie Eucharystii odnowimy Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po zakończeniu Mszy świętej – około godziny 14.00 w radosnym marszu przejdziemy przez centrum miasta. Marsz zakończymy na Rynku Staromiejskim.
 13. Ks. Prałat Marek Rumiński serdecznie zaprasza na dziękczynienie Panu Bogu za 40 lat posługi kapłańskiej. Msza święta dziękczynna sprawowana będzie w niedzielę 26 maja o godz. 18.00 oraz w poniedziałek 27 maja o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Śmigla z udziałem księży kolegów kursowych z rocznika święceń.
 14. Bóg zapłać wszystkim za złożone dziś ofiary przeznaczone na cele gospodarcze parafii.
 15. Są jeszcze wolne intencje Mszy świętych w uroczystość Bożego Ciała. Zachęcamy do składania intencji po Mszy św. w zakrystii lub w tygodniu w biurze parafialnym.
 16. W imieniu Fundacji Życie i Rodzina zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego, traktującego o realiach wykonywania aborcji w polskich szpitalach. Seans odbędzie się w piątek 17 maja o godz. 18:00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II na ul. Frelichowskiego 1 – przy Seminarium Duchownym.
 17. Duszpasterstwo kobiet naszej diecezji zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która  odbędzie się 19 maja br. Program wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej www.kierunekniebo.pl. oraz na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 18. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można w zakrystii lub przed kościołem.
 19. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Katarzynę Mróz, l. 42; śp. Helenę Ochocińską,
  l. 82; śp. Aleksandrę Walkowiak, l. 97. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie
 20. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując
  im najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.