Ogłoszenia parafialne 03.12.2023

Posted by: KsSzymon
 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Witamy
  i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości w Bazylice Katedralnej.
 2. Pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny, zachęcamy do zabrania opłatka do domu. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 3. W kiosku kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas na świąteczny stół. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 10 zł.
 4. Wraz z opłatkiem można wziąć sobie Zdrapkę Adwentową, która jest pomocą w przygotowaniu na narodziny Jezusa. Na każdy dzień Adwentu pod polami zdrapki ukryte są zadania do wykonania. Zachęcamy do podjęcia duchowej pracy nad sobą, tym bardziej że w tym roku Adwent jest najkrótszy z możliwych.
 5. Zapraszamy w Adwencie na Msze święte roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45, a dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Dzieci na Roraty przychodzą z lampionami. Są jeszcze wolne intencje na Mszach św. roratnich o godz. 6.45, zachęcamy do zamawiania intencji w niedziele w zakrystii lub
  w tygodniu w biurze. 
 6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 7. w czwartek wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;
 8. w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 9. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami spotkania grup i wspólnot odbywają się według ustalonego porządku.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:
 11. adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz okazja do spowiedzi św., w czasie adoracji modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
 12. W piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy medaliki.
 13. W sobotę o godz. 16.00 ks. biskup Józef Szamocki udzieli sakramentu bierzmowania dorosłym naszej diecezji.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Pszczelarzy oraz ich rodzin oraz za zmarłych.
 2. Za tydzień jak zwykle w II niedzielę miesiąca, kolekta przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii, a przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek, zbiórka ta związana będzie z przeżywanym za tydzień Dniem modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 3. W zakrystii i w biurze parafialnym można zgłaszać chorych i starszych parafian do przedświątecznej spowiedzi i Komunii św. Odwiedzimy ich w domach w sobotę 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 5. W sobotę swoje imieniny obchodzić będzie ks. biskup Wiesław Śmigiel, a w niedzielę przypada 6. rocznica jego ingresu do Katedry. Pamiętajmy o Naszym Pasterzu w swoich modlitwach.
 6. W tym tygodniu zmarli: śp. Stanisław Frączek l. 93 oraz śp. Jerzy Szalkowski, l. 86. Pomódlmy się o życie wieczne dla nich: Dobry Jezu a nasz Panie
 7. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy głęboko duchowego przeżycia Adwentu, dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, w sposób szczególny życzenia kierujemy do najstarszej naszej parafianki Pani Wandy Golachowskiej – Bonicatti, która 8 grudnia skończy 104 lata. Szczęść Boże!