Ogłoszenia parafialne 02.06.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W IX niedzielę zwykłą witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
 3. w poniedziałek wsp. Śśw. Męczenników Karola Lwangi i Tow.;
 4. w środę wsp. Św. Bonifacego, bpa i męcz.;
 5. w piątek urocz. Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post;
 6. w sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP.
 7. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, do czwartku  połączone z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
 9. w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz.17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
 10. w piątek okazja do spowiedzi świętej przed Mszami świętymi.
 11. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 12. W piątek zapraszamy na obchody uroczystości dziękczynnych w 25-tą rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu. O godz. 15.45 rozpocznie się apel słowno-muzyczny  na podstawie słów św. Jana Pawła II, o godz.16.00 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Po Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w wykonaniu chóru i orkiestry. Dalsza część uroczystości odbędzie się w Fosie Zamkowej – tam Festival „Song of Songs. W związku z rozpoczęciem obchodów uroczystości apelem słowno-muzycznym, prosimy o wcześniejsze przybycie do Bazyliki Katedralnej tak, by nie zakłócać przebiegu programu artystycznego.
 13. Trwają Świętojańskie Koncerty Organowe, w najbliższym czasie zapraszamy na dwa kolejne: w piątek o godz. 19.00 koncert  w wykonaniu Agnieszki i Jarosława Tarnawskich, a w sobotę o godz. 19.00 koncert w wykonaniu Jakuba Monety.
 14. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. Króla Bolesława Chrobrego oraz wszystkich władców zasiadających na tronie polskim w Milenium Królestwa Polskiego. Na Mszy świętej obecni będą członkowie Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej Św. Kazimierza Królewicza, a śpiewać będzie oliwski Chór Archikatedralny.
 15. W przyszłą 2. niedzielę miesiąca, tradycyjnie kolekta przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
 16. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można w zakrystii.
 17.  

Bp Wiesław Śmigiel serdecznie zaprasza młodzież naszej Diecezji na organizowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Laboratorium Jana Pawła II na WT UMK, Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży, Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP spotkanie: „Przystanek JP2. Wiara, dobro, kultura”, które odbędzie się 6 czerwca br.

Zapraszamy wszystkich młodych mieszkańców Diecezji w tym roku do Torunia, do Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży. Aby uczestniczyć w tym bezpłatnym wydarzeniu należy się zarejestrować za pomocą: formularza online.

Uczestnicy „Przystanku JP2” będą mogli wziąć udział w koncertach, dyskusjach, warsztatach, spotkaniach z ciekawymi gośćmi. Tematy debat:

 • Ekologia w nauczaniu JPII
 • Nauka a religia. Konflikt czy współistnienie?
 • AI a nasza codzienność
 • „Czuwam. Dostrzegam drugiego człowieka.”
 • Młodzi w demokracji. Wolność – pokój – solidarność. 
 • Uwierz w sport.

Start wydarzenie przewidziany jest na godz. 15:00. Dla grup zorganizowanych od 20 osób (autobus/autokar) możliwy jest zwrot kosztów – szczegóły w Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu.

W imieniu Organizatorów: Jan Wółkowski, tel. +48 666 625 008

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mirosławę Sokołowską, l. 65. Polecajmy zmarłą miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie
 2. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując
  im najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.