OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BAZYLIKI KATEDRALNEJ 21 listopada 2021

Posted by: KsSzymon
 1. W XXXIV Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, witamy Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii.
 2. W imieniu moderatorów i kleryków naszego seminarium serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na kolektę.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w czwartek wspomnienie śśw. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
 4. W tym tygodniu do Piwnicy pod śśw. Janami zapraszamy na następujące spotkania:
  1. W czwartek o godz. 14:30 spotkanie dla seniorów,
  1. w sobotę po Mszy św. porannej spotkanie członków Żywego Różańca,
  1. w sobotę o godz. 9:30 próba scholki parafialnej,
  1. w niedzielę po Mszy wieczornej dla kandydatów do bierzmowania,
 5. W piątek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Także w sobotę Msza święta dziękczynna w intencji ofiarodawców i ich rodzin o godz. 8:00, o godz. 17:40 wypominki za zmarłych i Msza św. w ich intencji.
 7. W sobotę w naszej katedrze odbędą się diecezjalne obchody ku czci
  św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. W programie: o godz. 10:00 Msza Święta, o godz. 11:00 koncert. Przy tej okazji już dziś chcemy serdecznie podziękować i złożyć życzenia p. Dawidowi, naszemu organiście i dyrygentowi chóru ScholaCathedralisThoruniensis, wszystkim chórzystom oraz panu Jackowi z jego dzielną rodzinną załogą i wszystkim pozostałym członkom scholii dziecięcej.
 8. Jutro rozpoczyna się Nowenna do świętego Andrzeja Boboli w intencji duchowej obrony ojczyzny. Potrwa ona do 30 listopada. Więcej szczegółów w gablocie ogłoszeń.
 9. Informujemy, że od przyszłej niedzieli, aż do lutego nie będzie niedzielnej eucharystii o godz. 7:30,
 10. Dziś przy wyjściu z kościoła okazja do wsparcia działań Caritas na granicy polsko-białoruskiej. Jak wspomina w liście abp Stanisław Gądecki: Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. W obecnej sytuacji przesłanie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie brzmi jeszcze bardziej nagląco i czeka na powszechną realizację, także w postrzeganiu samych migrantów.
  Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów.
 11. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duże w cenie 14 zł, małe – 8 zł). Jak co roku pobłogosławimy także opłatki na stół wigilijny, które będziecie mogli zabrać do domu. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na parafialne dzieło miłosierdzia i pomoc potrzebującym.
 13. Msza Święta o godz. 12:30 w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 14. Pani Wioletta, która tydzień temu opowiedziała nam świadectwo o Kościele Podziemnym w Chinach zebrała w naszej parafii 2.514 zł. Pieniądze te przeznaczone są na potrzeby Kościoła Podziemnego w Chinach.
 15. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 16. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
  A solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!