OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BAZYLIKI KATEDRALNEJ 8 MAJA 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii Niedzieli Dobrego Pasterza. Niedziela ta rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone dziś na potrzeby naszej parafii.
 3. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość przyjęcia I Komunii św. Dzieci otaczamy naszą modlitwą prosząc, by przez całe swoje życie trwały
  w przyjaźni z Panem Jezusem, którego dziś po raz pierwszy przyjmują do swoich serc. Do piątku w ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci gromadzą się na Mszy św.
  o godz. 18.00. W środę i piątek zapraszamy je także na nabożeństwo majowe.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza rocznica dla dzieci, które rok temu po raz pierwszy przystąpiły
  do Komunii św. Spotkanie dla dzieci i okazja do spowiedzi św. w piątek, 13 maja
  o godz. 17.00.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika,
  1. w piątek Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30
 7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem
  i w zakrystii.
 8. Dziś swoją diakońską posługę w naszej parafii kończy diakon Jacek Maćkiewicz, który 28 maja przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy mu za piękną posługę, życzliwość i pomoc. Życzymy obfitości Bożych łask i pięknego kapłaństwa. Naszą wdzięczność będziemy wyrażać Księdzu Jackowi podczas Mszy św. z błogosławieństwem prymicyjnym, którą odprawi w Katedrze w poniedziałek, 30 maja o godz. 18.00.
 9. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!