OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BAZYLIKI KATEDRALNEJ 5 GRUDNIA 2021

Posted by: KsSzymon

 1. W drugą niedzielę Adwentu witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości w Bazylice Katedralnej.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek św. Mikołaja,
  1. we wtorek św. Ambrożego
  1. w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P
 4. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  1. w sobotę o godz. 9.00 próba scholki dziecięcej,
  1. w sobotę o godz. 10.00 zbiórka służby liturgicznej.
  1. w niedzielę o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania,
 5. W czwartek Ks. Biskup Wiesław Śmigiel obchodzi swoje imieniny, a w piątek przypada czwarta rocznica jego ingresu do naszej Katedry; Pamiętajmy o naszym biskupie w naszych modlitwach.
 6. Intencje na Msze św. w tym tygodniu i miesiącu oraz na przyszły rok można składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w Biurze Parafialnym.
 7. Przypominamy o „Adwentowych włóczykijach”. Zbiórka codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 na placu przykatedralnym, a po spacerze w Piwnicy pod śś. Janami gorąca herbata i rozważanie fragmentu Pisma św.
 8. W zakrystii i Biurze Parafialnym można zgłaszać chorych i starszych Parafian
  do przedświątecznej spowiedzi i Komunii św. Odwiedzimy ich w domach w poniedziałek, 20 grudnia od godz. 14.00.
 9. Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć po Mszy Świętej w kiosku parafialnym. Duże świece w cenie 14 zł, małe – 8 zł. Można także nabywać poświęcone opłatki wigilijne.
 1. Z dniem dzisiejszym rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka różnych artykułów dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicja dziecięce, domy dziecka, domy samotnej matki w całej Polsce.W naszej Katedrze znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanego podarunku – na bombkach jest informacja o potrzebnych artykułach. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do podopiecznych Fundacji Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.Zbiórka trwa do 6 stycznia 2022 roku.
 2. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury i przypominamy o nowej cenie – 8 zł!
 3. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!