OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BAZYLIKI KATEDRALNEJ 27 LISTOPADA 2021

Posted by: KsSzymon

 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości w Bazylice Katedralnej.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła
  1. w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
 4. Z racji dni eucharystycznych grudnia zapraszamy do adorowania Najśw. Sakramentu
  w pierwszy czwartek (z modlitwą o powołania do służby Bożej prowadzoną przez kleryków naszego seminarium) i w pierwszy piątek od godz. 17.00. W czasie adoracji będzie też okazja do spowiedzi św.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  1. We wtorek i czwartek próba chóru ScholaCathedralisThoruniensis  
  1. W piątek o 19:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
  1. sobotę o godz. 9.00 próba scholki dziecięcej,
  1. w sobotę o godz. 10.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych,
 6. W środę, 1 grudnia zapraszamy członków rady parafialnej na spotkanie. Odbędzie się ono o godz. 19:00 na plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pszczelarzy oraz ich rodzin.
 8. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy medaliki.
 9. Intencje na Msze św. w tym miesiącu oraz na przyszły rok można składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w Biurze Parafialnym.
 1. Jutro w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia rozpocznie się akcja „Adwentowe włóczykije”. Rozpoczęcie wspólnego maszerowania od poniedziałku
  do piątku o godz. 19.00 na placu przykatedralnym (od strony ul. św. Jana). Po spacerze w piwnicy przy ul. Żeglarskiej 16 czekać będzie gorąca herbata, przy której rozważać będziemy fragment Pisma św. Posiadaczy kijów do NordicWalking zachęcamy do ich przyniesienia. Wszystkich uczestników spotkań prosimy o strój sportowy.
 2. Dorosłym, którzy chcieliby przystąpić do sakramentu chrztu, bierzmowania i/lub Pierwszej Komunii św., proponujemy przygotowanie do przyjęcia sakramentów inicjacji w ramach Katechumenatu Dorosłych przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 grudnia o godz. 19.00. Zgłoszenia w sekretariacie parafii poprzez email lub telefonicznie.
 3. Dziś pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do zabrania opłatka do swoich domów. Bóg zapłać za ofiarę za opłatek.
 4. Jak co roku, poprzez zakup świec na stół wigilijny, możemy wspomóc „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże świece w cenie 14 zł, małe – 8 zł.
 5. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury i informujemy, że od przyszłego wydania, wrasta cena gazety do 8 zł. Redaktor naczelny informuje, że jest to spowodowane znaczącym wzrostem cen papieru i ogólnych kosztów druku oraz kolportażu.
 6. Przy wyjściu z katedry zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Paczki wydawać będziemy we wtorek o godz. 17.00 w Piwnicy pod
  śś. Janami. Bóg zapłać za złożone ofiary
 7. Na stoliku przy wyjściu z katedry można wziąć sobie Zdrapkę Adwentową. Zdrapka to realna pomoc w przygotowaniu duszy i ciała na narodziny Chrystusa. Na każdy dzień adwentu przygotowane jest małe zadanie do wykonania. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego wyzwania!
 8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia! Szczęść Boże!