OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 stycznia 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w Bazylice Katedralnej wszystkich Parafian, Gości i Przyjaciół. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. My przedłużamy okres śpiewania kolęd i pozostawiamy w kościele szopkę do święta Ofiarowania Pańskiego. Zachęcamy do zabrania do swoich mieszkań pobłogosławioną wodę.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę przeznaczoną na cele gospodarcze naszej parafii.
 3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 4. W piątek tradycyjnie zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i Koronkę Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 5. Mamy jeszcze wolne intencje Mszy Świętych w miesiącu styczniu. Zachęcamy do zamawiania. Można to zrobić po Mszy Świętej w zakrystii bądź w biurze parafialnym.
 6. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  1. we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego ScholaCathedralisThoruniensis,
  1. w sobotę o godz. 9.00 próba scholii,
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie do naszej katedry. Jeśli ktoś posiada w domu jakiś instrument to zachęcamy do zabrania.
 8. Od jutra rozpoczynamy wizyty duszpasterskie w mieszkaniach u tych z Was, którzy zgłosili chęć tradycyjnej kolędy. Będziemy umawiać je z Wami telefonicznie. Dziękujemy tym, z którymi mogliśmy pomodlić się chociaż w drzwiach. Msza Święta w intencji mieszkańców ulic: Mostowej, Ciasnej, Żeglarskiej, Kopernika, Podmurnej, Most Pauliński, Szczytnej, Szewskiej i Szerokiej w przyszłą niedzielę o godz. 12:30
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie Tygodnik „Niedziela” który można nabyć przed kościołem bądź w zakrystii
 • 2 stycznia, przeżywszy 83 lata, odeszła do Pana członkini naszej rady parafialnej, wybitna toruńska artystka Krystyna Szalewska-Gałdyńska. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy z pracami Pani Krystyny. Wystawa trwa do 19 stycznia w Pałacu Dąbskich przy ul. Żeglarskiej. Wystawie towarzyszy prezentacja multimedialna zdigitalizowanych na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego grafik i obrazów toruńskiej malarski oraz film, w którym Pani Krystyna opowiada o swoim życiu i pracy. Wstęp jest bezpłatny. Wystawa czynna dziś od godz. 12 do 18. Od jutra do 19 stycznia w godzinach pracy teatru.
 • W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy także
  ś.p Sławomira Borkowskiego z ul. Mostowej (l. 56) oraz Janinę Napierałę z ul. Kujota (l. 82). Pomódlmy się wspólnie za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej.
  Dobry Jezu…
 • Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!