Ogłoszenia duszpasterskie 9 lutego 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii V Niedzieli Zwykłej.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę. Przeznaczamy je na cele gospodarcze.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki,
  • we wtorek wspomnienie NMP z Lourdes,
  • w piątek święto śś. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.  
 4. 11 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. przez wstawiennictwo MB z Lourdes modlić się będziemy w intencjach chorych i tych, którzy się nimi opiekują, a po Mszach św. chętni będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Diecezjalne obchody Dnia Chorego będą miały miejsce w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 1. W piątek na godz. 17.15 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom zostaną poświęcone świece.
 2. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.
 3. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii. Do numeru dołączony jest bezpłatny dodatek zawierający modlitwy o miłość.
 4. Pod duchową opieką ks. Andrzeja, naszego wikariusza, organizowana jest pielgrzymka do Medjugorje. Obędzie się ona w dniach 31 maja – 8 czerwca. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
 5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!