Ogłoszenia duszpasterskie 9.08.2020

Posted by: KsSzymon
 1. W toruńskiej Bazylice Katedralnej witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii w XIX Niedzielę Zwykłą. Szczególnie pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów odwiedzających Toruń życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 2. Przypominamy, że w kościołach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Prosimy także o zachowywanie między sobą odpowiedniego dystansu.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Wawrzyńca,
  • we wtorek wspomnienie św. Klary,
  • w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe,
  • w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 4. W piątek o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. Sobotnia uroczystość, zwana w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Zielnej, zobowiązuje nas do uczestnictwa we Mszy św. Sprawować je będziemy według porządku niedzielnego. Na zakończenie Eucharystii błogosławić będziemy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  To także setna rocznica Bitwy Warszawskiej, czyli tzw. Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach i całej naszej Ojczyźnie.
 1. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 2. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Janusz Wiśniewski, l. 70. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 3. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie
  o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!