OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 LISTOPADA 2021

Posted by: KsSzymon
 1. W XXXII Niedzielę Zwykłą witamy i serdecznie pozdrawiamy Gości, Przyjaciół
  i Parafian dziękując za przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. Jutro, w poniedziałek, Msza św. o godz. 18.00 koncelebrowana będzie przez kanoników Kapituły Katedralnej Toruńskiej, którzy jak co roku modlić się będą
  w intencji dobroczyńców naszej katedry oraz za zmarłych kanoników kapituły katedralnej. Zapraszamy Parafian do udziału w tej modlitwie.
 3. W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa.
 4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, tradycyjne kolekta gospodarcza, natomiast
  za dwa tygodnie kolekta na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom parafii i seminarium już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Przyszła niedziela to dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Będziemy mogli wysłuchać świadectwa osoby, która żyjąc w Chinach doświadczyła się rzeczywistości Kościoła prześladowanego.
 6. Także w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy wszystkich bez wyjątku na spotkanie dotyczące synodu, do którego uczestnictwa wzywa nas Ojciec Święty oraz biskupi naszego Kościoła. Każda osoba tak wierząca, jak i niewierząca zaproszona jest do wejścia na drogę synodalną.

Swój udział w drodze synodalnej może zrealizować wypełniając Ankietę synodalną, która znajduje się na stronie internetowej Diecezji Toruńskiej, jest ona umieszczona w zakładce: Synod/ Ankieta synodalna. Przy wyjściu z Kościoła będą rozdawane obrazki z modlitwą za synod. Zachęcamy do modlitwy, byśmy dali się poprowadzić Duchowi Świętemu podczas przeprowadzania synodu na poziomie naszej parafii.

 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek: Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego
  • w czwartek św. Marcina z Tours
  • w piątek Jozafata
  • w sobotę świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski

W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:

 • we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego Schola Cathedralis Thoruniensis,
 • w sobotę o godz. 9.00 próba scholii
 • w sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów
 • w niedzielę o 19:00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania
 1. Od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii. Prosimy zatem wszystkich o zakładanie maseczek podczas bycia w kościele i dbanie o swoje zdrowie.
 2. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy
  do lektury!
 3. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!
 4. Modlitwa o owoce Synodu: Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.