Ogłoszenia duszpasterskie 7 czerwca 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej. Witamy w toruńskiej Katedrze naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
  • w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  • w piątek wspomnienie bł. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Towarzyszy,
  • w sobotę wspomnienie św. Antoniego Padewskiego.
 3. W Boże Ciało Msze św. w naszej Katedrze według porządku niedzielnego. Pomiędzy Mszami w naszym kościele przez cały dzień będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu.
  W tym roku w związku ze stanem epidemii nie odbędzie się tradycyjna procesja Bożego Ciała. Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, po Mszy św. o godz. 9.00 w naszej Katedrze, przejdzie z Najśw. Sakramentem w skromnej asyście do kościołów Starego Miasta. Będą to kościoły stacyjne.
  Po Mszy św. w Katedrze zostanie odprawiona pierwsza stacja tradycyjnej procesji. Następnie Ksiądz Biskup przejdzie do drugiej stacji w kościele Ducha Świętego (ok. 10.20). Trzecia stacja będzie w kościele Wniebowzięcia NMP (ok. 10.40). Stamtąd tradycyjną trasą – tj. Stary Rynek, Szeroka, Królowej Jadwigi, Rynek Nowomiejski, Jezus Eucharystyczny dotrze do kościoła św. Jakuba (ok. 11.20), gdzie będzie czwarta stacja kończąca przejście.
  Nie będzie ustawianych tradycyjnych ołtarzy. Prosimy wiernych, by udekorowali okna swych mieszkań i domów na trasie przejścia.
  Wiernych uprasza się, by nie włączali się w przejście oraz nie gromadzili się na jego trasie, ale zgromadzili się w kościołach stacyjnych, by oddać cześć Jezusowi w Najśw. Sakramencie.
  Zachowajmy obowiązujące przepisy, by uniknąć niepotrzebnych napięć w tym wyjątkowym dniu.
 1. Chorych i starszych Parafian Ks. Andrzej odwiedzi z posługą sakramentalną w sobotę, 13 czerwca od godz. 8.00.
 2. W sobotę o godz. 16.00 Ksiądz Biskup Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania dorosłym kandydatom z naszej diecezji. Za przygotowanie odpowiedzialny jest proboszcz miejsca zamieszkania. Kandydaci z odpowiednim zaświadczeniem i po spowiedzi św. powinni zgłosić się do Katedry o godz. 15.30.
 3. Zbliża się uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej Patronki naszej diecezji. W związku z tym, że sytuacja uniemożliwia przeżycie tego święta w dotychczasowej formie, w diecezji odbędzie się mini-peregrynacja Ikony z bielańskiego sanktuarium. Rozpocznie się ona w naszej Katedrze w sobotę,
  20 czerwca Mszą św. o godz. 18.00. Obraz pozostanie w naszej świątyni do niedzielnego popołudnia. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 4. Codziennie na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
 5. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 6. Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!