Ogłoszenia duszpasterskie – 7.03. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej przeżywających w naszej toruńskiej Katedrze Mszę św. w III Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Przyszła, druga niedziela miesiąca, to okazja do wparcia inicjatyw gospodarczych i remontowych naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapałać za wszystkie ofiary złożone na kolektę.
 3. Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli zostaje przywrócona Msza św. o godz. 7.30.
 4. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 17.15 dla dzieci w piwnicy pod świętymi Janami, a po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30, dla dorosłych i młodzieży,
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na katechezę parafialną w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci w piwnicy pod św. Janami.
 7. Już dziś pragniemy zaprosić na rekolekcje wielkopostne z Ks. Prymasem Stefanem Kardynałem Stefanem Wyszyńskim w naszej parafii, które rozpoczną się 21 marca, w V niedziele Wielkiego Postu. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Katedry.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Ewę Kujawską, l. 61. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 10. Pamiętamy w modlitwie o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!