Ogłoszenia duszpasterskie- 6.06. 2021r.

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś X Niedziela Zwykła. Witamy w toruńskiej Katedrze naszych Gości, Przyjaciół
  i drogich nam Parafian.
 2. Jutro przypada 22 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Toruniu i naszej Katedrze.
  Po Mszach św. przy ołtarzu św. Jana Pawła II odmówimy wspólną modlitwę.
 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca, kolekta tradycyjnie przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii. Już dziś za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Także w przyszłą niedzielę swoją rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Biskup Senior Andrzej Suski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
  • w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje post
  • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 5. Codziennie na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które do czwartku włącznie, z racji oktawy Bożego Ciała połączone są z procesją Eucharystyczną wokół naszej Katedry.
 6. W drugi czwartek miesiąca odprawiamy nabożeństwo do św. Józefa. Stąd na godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa a nade wszystko wszystkich mężczyzn.
 7. Grupa Biała zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w formie sztafetowej. Grupa wyruszy 5 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza na XI Pieszą Pielgrzymkę śladami męczeństwa bł. księdza Jerzego Popiełuszki, która wyruszy 25 czerwca o godz. 11.00 z Górska (miejsce porwania, przy krzyżu) i dotrze do Włocławka 27 czerwca o godz. 15.00. Trasa liczy 85 km z dwoma noclegami. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 9. Miejska Przychodnia Specjalistyczna GASTROMED zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania jelita grubego. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wytrwałości i satysfakcji w podejmowaniu codziennych obowiązków. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże