OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 LUTEGO 2023

Posted by: KsSzymon
 1. W V Niedzielę Zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. W poniedziałek wspomnienie Śśw. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  1. W piątek św. Scholastyki
 3. 11 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. modlić się będziemy w intencjach chorych i tych, którzy się nimi opiekują, a po Mszach św. chętni będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 4. Ofiary przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na cele gospodarcze. Ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Dnia 28 stycznia br. Papież Franciszek mianował biskupem gliwickim ks. prał. Sławomira Odera, kapłana naszej diecezji. Z tej okazji, w czwartek 16 lutego br. o godz. 16.00 odbędzie się w naszej Katedrze Msza Święta dziękczynna za posługę biskupa nominata.
 6. Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika, datę powiązano z rocznicą 550. jego urodzin. Zapraszamy Serdecznie na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski, z okazji obchodów rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, która zostanie odprawiona w niedzielę 19 lutego  o godz. 8.30 w Bazylice Katedralnej w Toruniu. Tego dnia nie będzie więc Mszy Świętej o godz. 9:00
 7. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 8. Pozdrawiamy wszystkich, którzy swoje ferie przeżywają w Toruniu. Wszystkim tu obecnym życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!