OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 CZERWCA 2023

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii uroczystości Trójcy Świętej.
 2. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego,
  1. w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 4. W sobotę o godz. 9.00 w Piwnicy pod śś. Janami próba scholki.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 6. Zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas tegorocznej procesji Bożego Ciała. Spotkanie organizacyjne jutro (poniedziałek) po Mszy wieczornej przed kościołem. Prosimy także o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, które zostaną wykorzystane podczas procesji ulicami Starówki w dniu uroczystości, a także podczas oktawy w naszej świątyni.
 7. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 18.00.

Mszy Świętej o godz. 9.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
Po niej wyruszy procesja, która przejdzie ulicami Kopernika i Piekary do kościoła Maryi Panny, w którym będzie I-wsza stacja, później Rynkiem Staromiejskim, Szeroką i Królowej Jadwigi udamy się do kościoła św. Jakuba. Zakończenie procesji w Kościele Garnizonowym. W Mszy św. o godz. 9.00 i procesji dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w szatkach. Mieszkańców ulic przy których szła będzie procesja z Najświętszym Sakramentem prosimy o udekorowanie domów lub okien.

 • Rozpoczęły się „Świętojańskie Koncerty Organowe”. Zapraszamy na kolejny koncert, który w sobotę o godz. 19:00 wykona Tomasz Głuchowski – profesor na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
 • Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 • Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.