Ogłoszenia duszpasterskie 30 sierpnia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XXII Niedziela Zwykła. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian w toruńskiej Bazylice Katedralnej.
 2. We wtorek 1 września, wspominać będziemy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
 3. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. W sobotę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, natomiast na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową dokoła Katedry. Intencje modlitewne można składać do stągwi w grocie Matki Bożej w południowej kruchcie kościoła.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek i piątek adoracja o godz. 17.00,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30.
  • W piątek o godz. 17.30 adoracja z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 1. Za tydzień na Mszy św. z udziałem dzieci o godz.11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Chciejmy nowy rok szkolny i katechetyczny rozpocząć z Bożym błogosławieństwem.
 2. Jest jeszcze dużo wolnych intencji na ten tydzień (także na Msze św. wieczorne). Można je składać dziś po Mszach św. w zakrystii.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego,
 4. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 5. Od 1 września w naszej parafii rozpoczyna roczną praktykę diakońską dk. Mateusz Archita. Życzymy, aby w naszej parafii czuł się dobrze i jak najlepiej przygotował się do święceń prezbiteratu.
 6. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!