OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 lipca 2023

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii w XVII Niedzielę Zwykłą.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,
  1. we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  1. w piątek św. Jana Vianneya
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne sierpnia:
  1. w pierwszy czwartek i piątek adoracja o godz. 17.00,
  1. okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30.
 4. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes Intencje modlitewne można składać do stągwi w grocie Matki Bożej w południowej kruchcie kościoła.
 5. We wtorek po południu i przez całą środę ci, którzy nawiedzą kościół parafialny mogą uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, wyproszony przez św. Franciszka
  z Asyżu. Warunki to: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjęcie sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej wraz z modlitwą w intencjach Papieża; ponadto wykluczone przywiązanie
  do jakiegokolwiek grzechu.
 6. W piątek o godz. 6:00 rano w naszej Katedrze odbędzie się Msza Święta z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Przewodniczyć jej będzie bp Wiesław Śmigiel.
 7. Ks. Mateusz wyjeżdża na pielgrzymkę do Lizbony z okazji Światowych Dni Młodzieży. Obiecuje modlitwę i także o nią prosi, by z grupą którą jedzie, bezpiecznie i owocnie przeżyć ten czas.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Urlopowiczom życzymy udanego i radosnego wypoczynku. A solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!