Ogłoszenia duszpasterskie 29 marca 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Przeżywając V Niedzielę Wielkiego Postu witamy przeżywających Mszę św. w naszej toruńskiej Katedrze i pozdrawiamy łączących się z nami duchowo, zapewniając o naszej modlitwie także w ich intencjach.
  Zapewniamy wszystkich, że pozostajemy do dyspozycji naszych Parafian, zwłaszcza osób chorych i starszych. W gablocie i na stronie internetowej dostępne są nasze numery telefonów (603-130-626 i 736-671-098).
 1. Zachęcamy do korzystania z udzielonej przez Księdza Biskupa dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i zachęcamy do przeżywania Eucharystii i innych nabożeństw transmitowanych przez radio, telewizję i internet.
  Z naszego kościoła na profilu facebookowym parafii transmitować będziemy niedzielną Mszę św. o godz. 11.00 oraz w najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 modlitwę różańcową z Groty Matki Bożej z Lourdes.
 2. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że w naszej wspólnocie parafialnej:
  • Msze św. sprawujemy bez żadnych zmian, ale z udziałem tylko 5 osób (pierwszeństwo do uczestnictwa mają ofiarodawcy intencji mszalnej),
  • odwołujemy nabożeństwa pasyjne oraz wszystkie spotkania formacyjne,
  • codziennie od godz. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu,
  • codziennie podczas adoracji można przystąpić do spowiedzi św.,
  • Biuro Parafialne będzie nieczynne do odwołania. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. Informujemy, że zgodnie z decyzją Kurii Diecezjalnej, w przyszłą Niedzielę Palmową i w Triduum Paschalne Msze św. będziemy odprawiać bez udziału wiernych. Decyzja ta jest bolesna dla nas kapłanów i zdajemy sobie sprawę, że napawa bólem także Parafian. Jest to czas cierpienia wszystkich dzieci Kościoła, który wspiera działania na rzecz wygaszenia epidemii. Prosimy o zrozumienia tych trudnych, ale podjętych w duchu odpowiedzialności decyzji!
 4. Kartki do spowiedzi wielkanocnej wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że okres wielkanocny trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (przypada w tym roku 7 czerwca) – po ustaniu wszystkich zagrożeń do tego czasu można będzie przystąpić do tzw. Komunii św. wielkanocnej.
 5. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 6. Bardzo prosimy o śledzenie na bieżąco naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Tam zawsze znaleźć można aktualne informacje dotyczące życia duszpasterskiego naszej parafii.
 7. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszym kościele śp. Janinę Gniot-Szulżycką, l. 85. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 8. Raz jeszcze wszystkich serdecznie pozdrawiamy życząc dobrego tygodnia oraz przekazując Solenizantom i Jubilatom serdeczne życzenia i zapewnienie o naszej modlitewnej pamięci. Szczęść Boże!