OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 maja 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie eucharystii w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Odbiór paczek we wtorek 31 maja o godz. 16.00 w Piwnicy pod śś. Janami
 3. Zapraszamy do przeżywania dni eucharystycznych czerwca:
  • w pierwszy czwartek adoracja w intencji powołań do służby Bożej o godz. 17.00,
  • w pierwszy piątek adoracja także od godz. 17.00,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30,
  • w pierwszą sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo lourdzkie z modlitwą różańcową,
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • We wtorek święto nawiedzenia NMP,
 5. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od środy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce wszelkiego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, ale także mniejsze urządzenia typu wagi, zegarki, żelazka, telefony). Zbiórka będzie miała miejsce na terenie naszego kościoła przy bramie ulic Kopernika i Łaziennej. Sprzęt prosimy przynosić od czwartek w godzinach popołudniowych do piątku do godziny 15:00, o tej godzinie sprzęt zostanie zabrany. Sprzęt ten zostanie w większej części złomowany, a przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 7. Wczoraj Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel wyświęcił sześciu kapłanów dla naszej diecezji, także Księdza Jacka Maćkiewicza, odbywającego praktykę duszpasterską w naszej parafii. W poniedziałek o godz. 18.00 Ksiądz Neoprezbiter odprawi Mszę św. i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Niech nasza obecność będzie wyrazem uwielbienia Boga za dar kapłaństwa i wdzięczności za posługę Księdza Mateusza w naszej wspólnocie. Kolekta z tej Mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę diakońską.
 8. Zapraszamy na Świętojańskie Koncerty Organowe im. Mariana Dorawy. Koncert inaugurujący odbędzie się w przyszłą sobotę (4 czerwca) o godz. 19:00, koncert wykona wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina – Bartosz Jakóbczak, absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Świętojańskie Koncerty Organowe to wydarzenie organizowane przez naszą parafię.
  W ramach festiwalu odbędą się cztery koncerty (w kolejne soboty czerwca) światowej klasy organistów. Wstęp jest bezpłatny. Wrażenia muzyczne gwarantowane.
 9. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 10. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Barbarę Gerc (l. 58) Prośmy dla niej o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 11. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.