Ogłoszenia duszpasterskie 29 grudnia 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Witamy w toruńskiej Katedrze naszych Parafian, Gości i Przyjaciół.
 2. Zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś na godz. 16.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd z Księdzem Biskupem i władzami naszego miasta w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Śpiew uświetni i poprowadzi zespół Schola Cathedralis Thoruniensis.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w środę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,
  • w czwartek wspomnienie śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 5. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok i na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 6. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2020 roku. Środowa uroczystość zobowiązuje wszystkich wiernych do uczestnictwa we Mszy św. Sprawować je będziemy według porządku niedzielnego.
 7. W piątek urodziny obchodzić będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Pamiętajmy o nim w modlitwie wypraszając obfitość Bożych darów w posłudze kościołowi toruńskiemu.
 8. Także w piątek przypada 14 rocznica śmierci śp. Księdza Prałata Zdzisława Wyrowińskiego. Mszę św. w jego intencji odprawimy o godz. 8.00.
 9. W sobotę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin.
 10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne stycznia:
  • w pierwszy czwartek: adoracja z modlitwą o powołania o godz. 17.00,
  • w pierwszy piątek: adoracja od godz. 17.00; Koronka o godz. 17.30,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30,
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00,
  • w pierwszą sobotę: nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową o godz. 17.00.
 11. Od czwartku, 2 stycznia, rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Niech obecność kapłana w Waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w Waszych intencjach. Prosimy o przygotowanie krzyża, świec i wody święconej. Kolędujemy w soboty i niedziele w godz. 15.00 – 20.30, a od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 21.00. Cały plan kolęd zamieszczony jest gablocie, na stronie internetowej i w naszych „Wiadomościach Kościelnych”, a w tym tygodniu przedstawia się następująco:
  • w czwartek, 2 stycznia – Rybaki 3-45 (strona nieparzysta),
  • w piątek, 3 stycznia – Rybaki 28-38 (strona parzysta),
  • w sobotę, 4 stycznia – Ks. Kujota i Ks. J. Popiełuszki,
  • w niedzielę, 5 stycznia – Bydgoska 33, 39, 43, Matejki 5-9 i Stroma.
 • 12. Już dziś życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności oraz spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam błogosławi i udziela swej mocy w nowym 2020 roku. Szczęść Boże.