OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 SIERPNIA 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Świętując XXII Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół
  i Parafian.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, współpatrona naszej świątyni i parafii.
  1.  w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego,
 3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego z Sakramentu i modlitwę o nowe powołania do służby w Kościele.
 4. W pierwszy piątek adoracja i okazja do spowiedzi świętej także od godziny 17:00
 5. W sobotę odwiedzimy chorych posługą sakramentalną. O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes. Intencje w których będziemy się modlić podczas nabożeństwa można umieścić w stągwi, która znajduje się w grocie Matki Bożej z tyłu naszej świątyni.
 6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy
  o błogosławieństwo Boże dla wszystkich uczniów. Dzieciom rozpoczynającym naukę poświęcimy przyniesione plecaki i inne przybory szkolne.
  O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. na nowy rok szkolny dla naszej młodzieży (uczniów klas siódmych i ósmych SP oraz szkół zawodowych, techników i liceów) modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Od przyszłej niedzieli (w zakrystii) i w tygodniu (w Biurze Parafialnym) będzie można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania
  do I Komunii św. i młodzież klas pierwszych szkół średnich i zawodowych
  na przygotowania do Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Księdza Biskupa przygotowanie do tych sakramentów powinno odbywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie położona jest szkoła, do której uczęszcza dziecko. Spotkania organizacyjne odbędą się około połowy września.
 8. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 9. Wypoczywającym w Toruniu życzymy dobrego pobytu w naszym mieście
  i bezpiecznego powrotu do domu. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!