OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 MAJA 2023

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy ks. Ryszardowi Halwa za homilię wprowadzającą nas w dzisiejszy Marsz dla Życia i Rodziny.
 2. Dziś Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego
  o godz. 12.30 rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Po zakończeniu Mszy św. (ok. godz. 14.00) przemarsz przez toruńską Starówkę.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek przy wyjściu z Katedry. Przeznaczone one będą na paczki żywieniowe dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek we wtorek o godz. 16:00 w Piwnicy.
 4. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od czwartku na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
  1. w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  1. w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  1. w sobotę Śśw. Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
  1. w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej.
 6. Miesiąc maj wiąże się z licznymi rocznicami święceń kapłańskich. Wczoraj 39-ta rocznica święceń kapłańskich Księdza Prałata Marka Rumińskiego, jutro 29-ta rocznica Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, a także 2-ga rocznica święceń
  ks. Mateusza. Pamiętajmy jak najczęściej w modlitwach o naszych Pasterzach
  i całym duchowieństwie.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne czerwca. Zapraszamy do modlitwy:
 8. W czwartek od godz. 17:00 adoracja najświętszego sakramentu z modlitwą o powołania do służby w kościele oraz nabożeństwo czerwcowe.
 9. W piątek adoracja od godz. 17:00 i okazja do spowiedzi świętej
 10. W sobotę o godz. 17:00 nabożeństwo do matki Bożej z Lourdes
 • Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo w piątek od godz. 14:30
 • Spotkanie dla seniorów w środę o godz. 14:30
 • W sobotę o godz. 10.00 w naszej katedrze Ksiądz Biskup Józef Szamocki udzieli święceń diakonatu dwóm klerykom toruńskiego seminarium.
 • Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Już dziś zapraszamy dziewczynki chętne
  do sypania kwiatków podczas procesji na spotkanie, które odbędzie się
  w poniedziałek, 5 czerwca po Mszy św. wieczornej. Prosimy także o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, które zostaną wykorzystane podczas procesji ulicami Starówki w dniu uroczystości, a także podczas oktawy w naszej świątyni.
 • Jutro o godz. 18:00 swojej drugiej Mszy Świętej przewodniczyć będzie nowo wyświęcony ks. Wojciech Fałkowski. Zapraszamy do wyrażenia naszą radości
  i wdzięczności za jego posługę! Przyjmijmy także jego błogosławieństwo.
 • Jutro o godz. 20:00 odbędzie się wyjątkowy koncert „Pax aeterna” Muzyka ze starego Gdańska – dźwięki z czasów Hanzy na głosy solistów i instrumentów historycznych.
 • W piątek o godz. 19:00 odbędzie się koncert kopernikański „Narodziny dla nieba”, na który zaprasza Marszałek Województwa.
 • W sobotę w naszej Bazylice rozpoczynają się Świętojańskie Koncerty Organowe im. Mariana Dorawy. Zakończą się one 24 czerwca. Koncert inauguracyjny wykona prof. Roman Perucki – organista Archikatedry Oliwskiej, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku i dyrektor Filharmonii Bałtyckiej. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
  Ich organizatorem jest nasza parafia, a dyrektorem artystycznym Pan Dawid Wesołowski, organista naszej Katedry.
 • Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 • Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia,
  a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!