Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XIII Niedziela Zwykła. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian, a wszystkim odwiedzającym nasze miasto i toruńską Katedrę życzymy pięknego wypoczynku.
 2. Do wtorku na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła; z tej racji szczególną modlitwą otaczać będziemy Ojca Św. Franciszka i cały Kościół,
  • w piątek święto św. Tomasza Apostoła.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne lipca:
  • w pierwszy czwartek i piątek adoracja o godz. 17.00,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30,
  • chorych i starszych Parafian Ksiądz Andrzej odwiedzi z posługą sakramentalną w sobotę, 11 lipca w godzinach przedpołudniowych.
 5. W sobotę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, natomiast popołudniu na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo lourdzkie z procesją różańcową dookoła Katedry.
 6. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 7. Informujemy, że z dniem 1 lipca Ksiądz Biskup mianował wikariuszem naszej parafii Księdza Doktora Adama Czerwińskiego, który w ostatnim roku przebywał w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i oczekuje na otwarcie granic i możliwość wyjazdu na misje na Kubę. Witamy Księdza Adama z wielką radością i życzymy owocnej posługi w naszej wspólnocie.
  Jednocześnie z dniem 24 sierpnia posługę w naszej wspólnocie zakończy Ksiądz Andrzej Jankowski, który został mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny na toruńskich Koniuchach.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Ryszarda Iżemskiego, l. 53. Prośmy dla niego o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek…
 2. Wszystkim świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia, a tym, którzy wyruszają na wakacje chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Spędzającym czas wolny w naszym mieście oraz wszystkim turystom życzymy dobrego wypoczynku i miłego pobytu. Szczęść Boże!