OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 SIERPNIA 2023

Posted by: KsSzymon
 1. Świętując XXI Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół
  i Parafian.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna
  1. we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, współpatrona naszej świątyni i parafii.
 3. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego z Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 4. W sobotę odwiedzimy chorych posługą sakramentalną. O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes. Intencje w których będziemy się modlić podczas nabożeństwa można umieścić w stągwi, która znajduje się w grocie Matki Bożej z tyłu naszej świątyni.
 5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy
  o błogosławieństwo Boże dla wszystkich uczniów. Dzieciom rozpoczynającym naukę poświęcimy przyniesione plecaki i inne przybory szkolne.
  O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. na nowy rok szkolny dla naszej młodzieży (uczniów klas siódmych i ósmych SP oraz szkół zawodowych, techników i liceów) modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 7. Dziś za posługę w naszej parafii dziękuje Ks. Mateusz Bartkowski. Nie przenosi się daleko, bo do parafii Miłosierdzia Bożego w Toruniu. Poleca się naszej pamięci modlitewnej, by z miłością pełnił posługę Ludowi Bożemu. Od jutra wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Marcin Furman.
 8. Wypoczywającym w Toruniu życzymy dobrego pobytu w naszym mieście
  i bezpiecznego powrotu do domu. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!