OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 marca 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej dziękując za wspólne przeżycie Mszy Świętej w IV Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście dziś na kolektę, która przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego. W seminarium mieszka obecnie 45 obywateli Ukrainy, którzy znaleźli tam bezpieczne schronienie. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc Ukraińskim uchodźcom.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  1. W piątek drogi krzyżowe: dla dzieci o godzinie 17:00; dla dorosłych po Mszy wieczornej
 4. We wtorek od godz. 16:00 wydajemy żywność dla potrzebujących z naszej parafii.
 5. W środę o godz. 19:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój w Ukrainie.
  Przewodniczyć jej będzie ks. bp Wiesław Śmigiel. Nabożeństwo to będzie miało wymiar ekumeniczny, obecni będą przedstawiciele różnych odłamów chrześcijaństwa i innych religii. Modlitwa to jeden z darów jakim wspomóc możemy naszych cierpiących braci i siostry z Ukrainy.
 6. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17:30, w tym czasie

także wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Za tydzień na Mszy o godz. 11 poświęcimy dzieciom książeczki do nabożeństwa.
 • W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 • Dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je w tym roku ks. prał Sławomir Oder, który przez wiele lat pracował w Rzymie, pełniąc funkcję postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II. Obecnie sprawuje w naszej diecezji funkcję ojca duchownego kapłanów. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego czasu rekolekcji, które potrwają do środy. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz został wyłożony przy wyjściu z katedry. W związku z rekolekcjami Msze Święte poranne będą o godz. 9:00
 • Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 • Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!