Ogłoszenia duszpasterskie 26 lipca 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii w XVII Niedzielę Zwykłą. W dniu wspomnienia śś. Anny i Joachima, rodziców Matki Najświętszej, w modlitwie polecamy babcie i dziadków oraz najstarszych parafian.
 2. Za wygłoszone dziś Słowo Boże i posługę dziękujemy Księdzu Diakonowi Pawłowi Orłowskiemu.
 3. Przypominamy, że w kościołach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Prosimy także o zachowywanie między sobą odpowiedniego dystansu.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w środę wspomnienie św. Marty,
  • w piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli,
  • w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 5. W piątek na godz. 17.30 zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. W sobotę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, natomiast na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową dokoła Katedry. Intencje modlitewne można składać do stągwi w grocie Matki Bożej w południowej kruchcie kościoła.
 7. W sobotę po południu i przez całą przyszłą ci, którzy nawiedzą kościół parafialny mogą uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Warunki to: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjęcie sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej wraz z modlitwą w intencjach Papieża; ponadto wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Elżbietę Laskę, l. 61. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 10. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Urlopowiczom życzymy udanego i radosnego wypoczynku. A solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!