Ogłoszenia duszpasterskie 26 kwietnia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna, którą w Polsce przeżywamy jako Niedzielę Biblijną. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian. Życzmy sobie nawzajem, byśmy jak najczęściej sięgali do Pisma Świętego, karmili się nim i na co dzień postępowali według jego wskazań.
 2. Cieszymy się z liczniejszej obecności wiernych w naszej świątyni pamiętając także o tych, którzy pozostają w swoich domach korzystając z dyspensy Księdza Biskupa. W naszym kościele może jednocześnie przebywać 91 osób. Przypominamy, że w całej liturgii (poza momentem przyjęcia Komunii św.) wierni i służba liturgiczna zobowiązani są do zakrywania nosa i ust!
  Dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej Katedry za ofiary składane na dzieła diecezjalne i parafialne przesyłane także na konto parafialne.
  Wśród licznych transmisji radiowych, telewizyjnych i internetowych zapraszamy do skorzystania z transmisji na naszym parafialnym profilu facebookowym: w każdą niedzielę o godz. 11.00 Msza św., a w tym tygodniu także nabożeństwo lourdzkie w sobotę o godz. 17.00.
  Codziennie o godz. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu.
  Biuro Parafialne pozostaje nieczynne do odwołania, a we wszystkich ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (603-130-626 i 736-671-098).
 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy,
  • w piątek wspomnienie dowolne św. Józefa Rzemieślnika,
  • w sobotę przeniesiona z 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Z racji pandemii w tym roku nie będzie Mszy św. w intencji Polski i naszego miasta na Rynku Staromiejskim. Eucharystia ta zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w naszej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Będzie ona transmitowana TV Toruń.
   Sobota, 2 maja to także Dzień Polonii i Dzień Flagi. W naszych modlitwach prosić będziemy o duchowy i materialny ład w naszej Ojczyźnie.
 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne maja:
  • w czwartek poprzedzający pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30,
  • w pierwszy piątek adoracja od godz. 17.30 z nabożeństwem majowym i nabożeństwem ku czci Serca Jezusowego; okazja do spowiedzi od godz. 17.30,
  • w pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji ofiarodawców naszej Katedry, a o godz. 17.00 nabożeństwo lourdzkie (bez procesji różańcowej),
  • w maju nie będzie odwiedzin chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.
 2. W środę prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa Józefa Szamockiego, który będzie obchodził kolejną rocznicę swoich święceń kapłańskich.
 3. W piątek rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30.
 4. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 5. Bardzo prosimy o śledzenie na bieżąco naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Tam znaleźć można aktualne informacje dotyczące życia duszpasterskiego naszej parafii.
 6. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!