Ogłoszenia duszpasterskie 25 października 2020

Posted by: KsSzymon
 1. W XXX Niedzielę Zwykłą witamy i serdecznie pozdrawiamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. Został ostatni tydzień października. Do soboty zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy o godz. 17.00, dla dorosłych
  i młodzieży o godz. 17.30.
 3. Informujemy, że z racji pandemii i obowiązujących obostrzeń koło charytatywne działające przy naszej parafii wstrzymuje do odwołania zbiórkę i wydawanie paczek. Zawieszamy także wszystkie spotkania grup formacyjnych.
 4. W sobotę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic różańcowych dla członków Żywego Różańca, natomiast o godz. 17.50 czytać będziemy wypominki roczne za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w środę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
 6. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto tych, którzy należą do Chrystusa i przebywają już z Nim w Domu Ojca. Tego dnia Msze św. w Katedrze odprawimy w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  W tym roku nie będzie nabożeństwa i Mszy św. o godz. 14.00 na cmentarzu św. Jerzego. Msza św. w intencji naszych zmarłych zostanie odprawiona o godz. 12.30 w Katedrze. Osoby które pragną nawiedzić cmentarz prosimy aby rozłożyły odwiedziny grobów swoich bliskich przed lub po Uroczystości Wszystkich Świętych. W tej sprawie umieściliśmy w gablocie ważny apel Abp. Stanisława Gądeckiego. Informujemy, że w związku z pandemią Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w sprawie uzyskiwania odpustów za zmarłych. Nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, jak było dotychczas, ale przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania w ich intencji Mszy św. oraz wypominek. Intencje i wypominki można składać dziś w zakrystii, a w ciągu tygodnia w godzinach pracy Biura Parafialnego oraz przez Internet. Formularze do wypominek jednorazowych wyłożone są na skrzyni przy wyjściu z Katedry a odczytywać je będziemy od 4 do 8 listopada pod koniec każdej Mszy św., natomiast wypominki roczne czytamy zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.50 przed Mszą św. wieczorną, którą przez kolejnych 12 miesięcy sprawować będziemy w intencji tych zmarłych. Nową listę przygotujemy na ostatnią sobotę listopada.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Teresę Zbijewską l. 79 oraz śp. Monikę Sepetowską l. 94. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek
 9. Tygodnik „Niedziela” można nabyć w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 10. Parafianom i sympatykom katedry , którzy korzystając z dyspensy ks. Biskupa Diecezjalnego pozostają w domach i uczestniczą w Eucharystii transmitowanej w telewizji, radiu i internecie dziękujemy za ofiary na utrzymanie parafii przelane na konto bankowe. Informujemy że, numer konta bankowego naszej parafii można znaleźć na stronie internetowej www.katedratorun.pl
 11. Środowisko medycznego zwróciło się do nas z prośbą w sprawie osocza ozdrowieńców covid-19. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!