OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 GRUDNIA 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Życzenia Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.
 2. W uroczystość Bożego Narodzenia witamy w Bazylice Katedralnej. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Gościom życzymy, abyście żyli bożonarodzeniowym orędziem miłości i pokoju. Ojcom i matkom, ludziom starszym, chorym i samotnym, kochanym dzieciom i drogiej młodzieży niech obficie błogosławi Boże Dziecię.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
  za choinki, które przyozdabiają naszą Katedrę na czas Bożego Narodzenia.
 4. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali tegoroczny żłóbek, sprzątnęli kościół i przyozdobili ołtarze przed świętami.
 5. Dziś i jutro Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika,
  • we wtorek uroczystość współpatrona naszej Bazyliki, św. Jana Apostoła
   i Ewangelisty; tego dnia tradycyjnie poświęcimy tzw. „wino św. Jana”,
  • w środę święto śś. Młodzianków z Betlejem, męczenników
 7. W piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji święta Świętej Rodziny podczas Mszy św. o godz. 18:00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków do udziału w tej podniosłej chwili, aby jeszcze bardziej umocnić miłość i wierność małżeńską dla dobra naszych rodzin. Zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 8. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok i na Mszę św. o godz. 18.00 o 17:50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a następnie odprawimy Mszę św. w ich intencji.
 9. Mamy kilka wolny intencji na Msze Święte w tym tygodniu. Intencje przyjmujemy
  w zakrystii
 10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Rodzinny Wieczór Kolęd do pięknej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. Odbędzie się on już jutro
  o godz. 16.00. Obecni będą także Ksiądz Biskup i władze naszego miasta. Śpiew uświetni i poprowadzi zespół ScholaCathedralisThoruniensis. Wstęp bezpłatny.
 11. Rozprowadzamy „Wiadomości Kościelne”, w których znaleźć można kalendarium minionego roku, artykuły z wieloma zdjęciami oraz plan celebracji w okresie Bożego Narodzenia i harmonogram kolęd. Plan kolęd wywieszony jest dostępny na anszej stronie internetowej oraz wywieszony w gablotach przed kościołem.
 12. Raz jeszcze wszystkim życzymy pięknego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego.
  Nie zapominamy o tych, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy
  o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.