Ogłoszenia duszpasterskie 25 grudnia 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Życzenia Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.
 2. W uroczystość Bożego Narodzenia witamy w Bazylice Katedralnej. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Gościom życzymy, abyście żyli bożonarodzeniowym orędziem miłości i pokoju. Ojcom i matkom, ludziom starszym, chorym i samotnym, kochanym dzieciom i drogiej młodzieży niech obficie błogosławi Boże Dziecię.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu za choinki, które przyozdabiają naszą Katedrę na czas Bożego Narodzenia. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali tegoroczny żłóbek, sprzątnęli kościół i przyozdobili ołtarze przed świętami.
 1. Dziś i jutro Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika,
  • w piątek uroczystość współpatrona naszej Bazyliki, św. Jana Apostoła i Ewangelisty; tego dnia tradycyjnie poświęcimy tzw. „wino św. Jana”,
  • w sobotę święto śś. Młodzianków z Betlejem, męczenników,
  • w niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 3. Kolekta jutrzejszego święta w całej diecezji przeznaczona jest na godne sprawowanie kultu Bożego w naszej Bazylice Katedralnej.
 4. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a następnie odprawimy Mszę św. w ich intencji.
 5. W niedzielę z racji święta Świętej Rodziny podczas wszystkich Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków do udziału w tej podniosłej chwili, aby jeszcze bardziej umocnić miłość i wierność małżeńską dla dobra naszych rodzin. Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim. Zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd z Księdzem Biskupem i władzami naszego miasta w pięknej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu na XVII Rodzinnym Wieczorze Kolęd, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Śpiew uświetni i poprowadzi zespół Schola Cathedralis Thoruniensis. Wstęp bezpłatny.
 2. Rozprowadzamy „Wiadomości Kościelne”, w których znaleźć można kalendarium minionego roku, artykuły z wieloma zdjęciami oraz plan celebracji w okresie Bożego Narodzenia i harmonogram kolęd.
 3. Przypominamy o zaproszeniu Księdza Biskupa Wiesława Śmigla na styczniowy koncert: BETLEJEM W TORUNIU. Bilety do nabycia w Księgarni Diecezjalnej lub na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl.
 4. Raz jeszcze wszystkim życzymy pięknego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy  o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.