Ogłoszenia duszpasterskie 22 marca 2020

Posted by: KsSzymon
 1. W IV Niedzielę Wielkiego Postu witamy Gości, Przyjaciół i Parafian przeżywających Mszę św. w naszej toruńskiej Katedrze. Łączymy się duchowo z wszystkimi, którzy chcieliby być z nami zapewniając o naszej modlitwie także w ich intencji. Rozumiemy tych, którzy korzystają z dyspensy polskich biskupów. Zapewniamy wszystkich, że pozostajemy do dyspozycji naszych Parafian, zwłaszcza osób chorych i starszych. W gablocie i na stronie internetowej dostępne są nasze numery telefonów.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. i innych nabożeństwach transmitowanych przez radio, telewizję i internet.
  Przekazujemy także propozycję KEP: Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności Ojca Jacka Salija OP, TVP3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godz. 20.40 od środy do piątku (25-27 marca), zaraz po transmisji Mszy św. z Jasnej Góry. Długość odcinków przewidywana jest na 20 minut.
  Przy tej okazji informujemy, że w tym roku nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych!
 1. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że w naszej wspólnocie parafialnej:
  • Msze św. sprawujemy bez żadnych zmian,
  • nabożeństwa pasyjne: w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00, a w piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.30,
  • odwołujemy wszystkie spotkania formacyjne – w tym tygodniu także spotkania Klubu Seniora i wspólnoty Żywego Różańca,
  • codziennie od godz. 17.00 jest możliwość adoracji Najśw. Sakramentu, w środę połączona z nowenną do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek z Koronką
   do Bożego Miłosierdzia,
  • codziennie podczas adoracji można przystąpić do spowiedzi św.
 2. W środę, 25 marca, wraz z uroczystością Zwiastowania Pańskiego, świętować będziemy 28-mą rocznicę powstania Diecezji Toruńskiej. Prosimy o modlitwę w intencji naszej diecezji i jej Pasterzy, zwłaszcza Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, który dzień wcześniej będzie przeżywał ósmą rocznicę swojej nominacji biskupiej.
 3. Biuro Parafialne będzie nieczynne do odwołania. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 4. Kartki do spowiedzi wielkanocnej wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 5. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, a nam tu zebranym na dobry tydzień niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!