Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W uroczystość św. Jana Pawła II, Papieża – głównego patrona województwa kujawsko-pomorskiego serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne. Bóg  zapłać za wszelkie złożone na ten cel ofiary.
 3. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy z dorosłymi
  i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17:30. Dzieci  zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17:00.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 5. w sobotę święto Śśw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 6. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 7. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek o godz. 17:00;
 8. próba chóru we wtorek i czwartek o godz. 19:00;
 9. spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 14:30;
 10. spotkanie Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. porannej;
 11. zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00, serdecznie zapraszamy chętnych do służenia przy ołtarzu;
 12. W sobotę o godz. 8.00 Msza święta w intencji ofiarodawców i ich rodzin. Natomiast
  o godz. 17.45 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa w ich intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Polecamy ją Waszej ofiarności. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek 31 października od godz. 16.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami.
 14. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca Msza święta o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 15. Są jeszcze wolne intencje Mszy świętych w listopadzie i grudniu. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, można je składać w niedzielę po Mszy świętej
  w zakrystii a w tygodniu w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 16. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych oraz wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, zachęcamy do modlitwy za zmarłych w postaci wypominek jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać w zakrystii
  i biurze parafialnym. Formularze wyłożone są przy wyjściu z Katedry.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 18. W tygodniu zmarł śp. Stanisław Krupka, l. 93. Polecajmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….
 19. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!