OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 MAJA 2023

Posted by: KsSzymon
 1. W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa Nereusza
 4. W środę przypada 39-ta rocznica śmierci Księdza Prałata Wincentego Kolczyka. Msza św. o spokój jego duszy zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 5. W sobotę w naszej katedrze o godz. 10:00 odbędą się święcenia prezbiteratu. Sześciu diakonom udzieli je bp Wiesław Śmigiel. Wśród nich będzie dk. Wojciech Fałkowski, który odbywał u nas praktykę duszpasterską. Swoją drugą Mszę Świętą odprawi on w naszej Katedrze w poniedziałek 29 maja o godz. 18:00
 6. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych
  w wypominkach rocznych. Msza św. wieczorna sprawowana będzie w ich intencji.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia będziemy przeżywać w Toruniu Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą Świętą w naszej Katedrze o godz. 12:30. Przewodniczyć jej będzie bp senior Andrzej Suski. Homilie tego dnia głosić będzie ks. Ryszard Halwa, pallotyn, redaktor naczelny pisma „Moja Rodzina”.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać! Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 30 maja od godz. 16.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 9. W tym tygodniu do Piwnicy pod śś. Janami zapraszamy na następujące spotkania:
  1. w sobotę po Mszy św. porannej wspólnotę Żywego Różańca,
  1. w sobotę o godz. 9.00 scholę,
 10. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych na wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy. Odbędzie się on 3 czerwca. Szczegóły i zapisy u ks. Mateusza.
 11. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem
  i w zakrystii.
 12. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!